s

تفریحی و طنز - عاشقی یکبار مصرف نیست!

ارشیو وبلاک
Archived blog

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 122
» بازديد ديروز : 4
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 186
» بازديد سال : 186
» بازديد کل : 1389
» اعضا : 0
» مطالب : 5

عاشقی یکبار مصرف نیست!


تاریخ انتشار پست : 1397/5/21 بازدید : 15

عاشقی یکبار مصرف نیست


در این مطلب می خواهیم توضیحات مفیدی در زمینه عشق و روابط ارائه دهیم . با ما همراه باشید


اگر تجربه یک عشق شکست خورده، نامزدی از دست رفته یا حتی زندگـی مشترکی را داشته اید که با فوت همسـر یا طلاق به انتهـا رسیده است، می بایست آگاه باشید که تزویج بعدی شما و رابطـه جدید عاطفی که شـروع می نمایید ، ارزش بیشتری دارد. شما تجربیاتی دارید که خواهید توانست از آنان برای مناسـب تر کردن رابطـه جدیدتان بهره گیری نمایید یا به واسطه آنان زندگـی تان را یک مرتبه دیگر به جـدال بکشید.

دیگر عاشق نخواهم شد!

وفاداری به عشق از دست رفته، یکـی از ارورهای بزرگ ولی رایـج انسان ‌های عاشق می باشد. برای این اشخـاص با ارزش نمی باشد که وارد رابطه‌ای حقیقی شده باشند یا فقط عشقی خیالی را تجربه نمـوده باشند. آنان می‌گویند به احترام فردی که دوستش دارند، هیچوقت عاشق نخواهند شد. ولی یک رابطـه سالم، رابطه‌ای می باشد که با واقعیت زندگـی همخوان باشد.

به خاطر دیگران ازدواج ننمایید

تزویج نه وظیفه می باشد و نه راهی برای جلب دقت یا انجام خواسته دیگران. تزویج یک قرارداد اجتماعی – عاطفی می باشد که لازمه‌اش وجود حد ‌ی از دوست داشتن و احساس احتیـاج برای داشتن شریکـی برای زندگـی می باشد. اصرار دیگران، احتیـاج بچه ها به دارا بودن مراقب یا آرزوی پدر و مادر به دیدن عروس و داشتن نوه‌ها، هیچ یک نخواهند توانست انگیزه‌ای منطقی و درست برای نشستن پای سفره عقد باشد و آمار بالای طلاق در اجتماع این ایـام ما هم نشان می‌دهد که انگیزه‌های نامناسب آغاز زندگـی و ناتوانی انسان ‌ها در گزینش شریک مناسب برای زندگـی و مقابله با چالش‌های جهان پـس از تزویج تا چه حد در ویران کردن یک رابطـه اثر می گذارد.

احساسی نباشید

به همـان نسبت که بی احساس بودن برای رابطـه تازه شما تهدیدکننده می باشد، بیشتری احساساتی شدن هم تهدیدکننده می باشد. ازدواج‌هایی که مبنای احساسی دارند ازدواج‌های با خطر بالا می باشند ؛ شخصی که برای فرار از شرایط موجود تزویج می نماید، برای نجات دادن طرف رو بـه روی از مشکلاتی که دارد، فردی که فکر می کند دیر شده و سنش بالا رفته، افرادی که به لحاظ احساسی تا به حال درگیر رابطـه گذشته می باشند و اشـخاصی که معیارهای تناسب سنی، ظاهری، فرهنگی، اعتقادی، تحصیلی، اقتصادی، شغلی و حتی تندرست جسمی، اهمیت اجتماعی، روانی، اعتیاد طرف رو بـه روی را نادیده می‌گیرند.

مواظب دام های عاطفی باشید

معمولاً ما ناخودآگاه عاشق افرادی می‌شویم که به انسان ‌های اثرگذار زندگـی ‌مان شباهت بیشتری داشته‌اند یا کاملا از آنان گوناگـون بوده‌اند. تجربه ما در ارتباط‌هایی که با اعضای خانواده داشته‌ایم و عکسی که از نخستین عاشق شدن‌ها برایمان به یادگار مانده است، ناخودآگاه به جای خود ما برایمان دست به گزینش خواهند زد. ولی دقت کنید ! چنان چه شما هم در این تله بیفتید، از تجربه یک عشق واقعی و گوناگـون محروم می شوید و تا انتهـا عمر عکسی تکراری از اشخاصـی که قبل از این در زندگـیتان حاضر بوده‌اند را در صـورت همسـرتان مشاهده می کنید؛ تصویری که موجـب می‌شود به خطـا دربـاره خوبی‌ها یا اشتباه‌هایش قضاوت نمایید . بـعد دقت کنید شما به این دام نیفتید.

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد